Delikatna pielęgnacja i ochrona włosów to kluczowe zadania w codziennej rutynie

Wydaje się, że nawilżenie i odżywienie włosów to podstawowe zadanie w codziennej pielęgnacji. Ale oprócz tego, trzeba również włosy chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i traktować je delikatnie. Jak można to zrobić?

Zabiegi stylizacji włosów mocno wpływają na ich kondycję

Większość kobiet suszy włosy przy użyciu wysokiej temperatury, ale także stylizuje je dość często. Codzienne suszenie włosów mocno wpływa na ich kondycję, a mocny strumień gorącego powietrza powoduje uszkadzanie struktury włosów. Stają się wtedy bardziej łamliwe i delikatne, a także mogą szybciej wymagać regeneracji za pomocą odpowiednich kosmetyków. Jeśli chcesz chronić swoje włosy w trakcie stylizacji na gorąco za pomocą suszarki, lokówki lub prostownicy, używaj kosmetyków termo ochronnych, które zabezpieczają włosy na czas stylizacji. Dokładna termoochrona włosów wpływa na ich zabezpieczenie i ochronę, a dzięki temu na lepszą kondycję. To samo dotyczy farbowania włosów, które powoduje rozchylanie łuski włosa i osłabianie odporności włosów. Pamiętaj aby unikać farb z amoniakiem i wybierać te z dodatkiem olejków roślinnych i substancji roślinnych.

Delikatna pielęgnacja kosmyków to podstawa

Oprócz codziennej ochrony włosów przed Czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV, wiatr, słońce i wysoka temperatura, warto zwrócić również uwagę na delikatną pielęgnację włosów. W trakcie mycia włosów i rozczesywania ich, należy to robić maksymalnie delikatnie. Wykluczone jest szarpanie i mocne rozczesywanie włosów. Jeśli chodzi o włosy kręcone, to należy je rozczesywać tylko na mokro, przy użyciu grzebienia z szerokim rozstawem ząbków. Dzięki temu, włosy zachowują swoje naturalne właściwości. Jeśli lubisz nosić kucyka, zapomnij o ciasnych frotkach, które są niezbyt delikatne dla włosów i mogą je niszczyć. Lepiej używać materiałowych gumek z materiału. Latem chroń swoje włosy przed słońcem za pomocą sprayu lub kapelusza, dzięki temu będą mniej podatne na łamanie się i na rozjaśnianie od słońca. Jeśli dopasujesz pielęgnację włosów do pory roku, to na pewno Twoja czupryna tylko na tym skorzysta.

Rodzaj włosów jest kluczowy do sposobu ochrony i pielęgnacji

Pamiętaj o tym, że rodzaj twoich włosów, ściśle określa sposób ich pielęgnacji i stylizacji. Ważne jest także określenie stopnia porowatości włosów, bo od tego w dużej mierze zależy twoja codzienna pielęgnacja i kosmetyki jakich używasz. Jeśli masz włosy wysokoporowate, to musisz zaprzyjaźnić się z kosmetykami właśnie do tego rodzaju włosów, czyli takich, które domykają odchylona łuskę włosa, zmniejszają puszenie się i wygładzą Twoje niesforne kosmyki. Z kolei gdy Twoje włosy są niskoporowate, to substancje z kosmetyków trudniej wnikają w strukturę włosa, bo łodyga włosa nie jest odchylona od kory, tylko ściśle do niej przylega. Takie kosmyki wyglądają zazwyczaj zdrowo i gładko, ale mogą mieć problem z objętością i przyklepaniem od nasady. Dlatego tutaj głównie wchodzą w grę szampony zwiększające objętość i takie, które wzmacniają włosy.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Proudly powered by WordPress | Theme: Sprout Blog by Crimson Themes.